Vybudování psí louky v Čáslavi

MŮJ KRAJ – participativní rozpočet Středočeského kraje

Popis projektu

Cílem projektu bylo vybudovat prostor, který by byl vyhrazen pro volný pohyb psů za doprovodu jejich majitelů. Toto místo je oploceno a umístěno v horním rohu městského parku. Prostřednictvím realizace projektu došlo k vybudování prostoru o rozloze cca 2 300 m2  

Dle žádosti o dotaci mělo být pořízeno 9 ks dřevěných agility prvků, 3 ks kruhových laviček kolem stromů a 3  ks odpadových nádob. V předmětu zakázky na dodávku agility prvků a mobiliáře byly provedeny následující změny: kruhová lavička kolem stromu byla pořízena pouze jedna a navíc byla pořízena dřevěná plastika ve tvaru kosti s nápisem „psí louka“ (která bude moci sloužit také jako lavička). Součástí dodávky byl také 1 ks „běžného“ typu lavičky – firma ho poskytla jako bonus, nebyl tudíž součástí nabídky ani fakturace. Jedna z agility překážek – kladina, byla rozdělena na dvě menší překážky.

Celkem bylo tedy na oplocenou psí louku instalováno 10 ks agility prvků, 3 ks laviček, 3 ks odpadových nádob a čtyři solitérní kameny.

Projekt byl navržený architektkou Ing. Barborou Zavadilovou a městu se na něj podařilo získat dotaci ve výši 400 000 Kč díky 1. ročníku participativního rozpočtu MŮJ KRAJ, v rámci něhož o realizaci rozhodovali také občané kraje.

Přínosy projektu

Realizace tohoto projektu je přínosem především pro majitele a návštěvníky města s vlastními psy. Tento prostor je volně přístupný a nabízí nejenom herní prvky a travnatou plochu, ale i místo pro setkávání, resp. socializaci s dalšími psy. Vzhledem k tomu, že je prostor oplocen, mohou majitelé psů relaxovat na pohodlných lavičkách. Nezanedbatelným přínosem je též separace psích exkrementů v parku. Zde jsou umístěny odpadové nádoby pro tento účel.

Doba realizace

12/2020 - 12/2020

Financování projektu

Výše dotace 400 000,00 Kč
Vlastní zdroje 73 318,00 Kč
Celkové náklady 473 318,00 Kč
Podíl dotace 84,51%

Zhotovitel projektu

Hřiště pod Květinou s.r.o.
https://www.hristepodkvetinou.cz/

Rokos Stavby s.r.o.
http://www.rokosstavby.cz/

SILNICE ČÁSLAV - HOLDING, a.s.
http://www.silnicecaslav.cz/uvod/

Fotodokumentace

ANKETA - CO SI O PROJEKTU MYSLÍTE?