Čáslavské slavnosti 2021

Středočeský fond hejtmana a zmírnění následků živelných katastrof

Popis projektu

Čáslavské slavnosti se uskutečnily 18. září 2021.

Náměstím zazněly tóny špiček české hudební scény i čáslavských talentů. Chuťové buňky tradičně potěšil Gastrofestival. Během doprovodného programu si na své přišli milovníci historie i moderního umění.

Hlavní program probíhal na dvou pódiích.

Jako první vystoupil ZUŠ-BAND. Orchestr tvořený mladými muzikanty zdejší umělecké školy. Zahrál populární skladby napříč žánry v netradičním podání. Mezi dalšími interprety bychom našli zvučná jména jako je zpěvák Michal Hrůza nebo kapela Argema. Díky skupině Věra Špinarová Revival jsme si mohli připomenout nejznámější hity české legendární zpěvačky. Se svými popověji laděnými písněmi přišla také Eliška Machačová známá jako Ella. Ve večerních hodinách vystoupila „skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu“. Takto se na svých webových stránkách sama prezentuje kapela  Poletíme?. Jako předposlední zahrála energická pop-rocková trojice Sendwitch. Třešničkou na dortu, která přitopila pod závěrečným kotlem, byla čáslavská kapela Civilní Obrana.

Díky Gastrofestivalu byl široký výběr nápojů i občerstvení. Během dne se též uskutečnil tradiční jarmark a farmářský trh. V rámci doprovodného programu bylo možné navštívit městské muzeum. Dětičky jistě ocenily připravené hry v dětském koutku. Návštěvníky slavností čekaly také tři speciální akce. Jednou z nich byla přehlídka automobilových veteránů z Přelouče. Pozornost si rovněž zasloužila venkovní expozice k 600. výročí Čáslavského sněmu na pěší zóně, kterou tvořily informační panely. Atraktivním zpestřením dne byl Graffiti festival v ulici Žitenická. Na zdi kotelny mezi bytovými domy vznikla přímo před zraky diváků unikátní sprejerská malba.

Výdaje za tuto akci zahrnují např.: technické zajištění (dvě pódia, osvětlení, zvuk, pronájem kabelů...), všichni účinkující včetně moderátora Martina Císaře, divadelní vystoupení, elektrická energie (+připojení/odpojení, rozvod), ostraha, propagace, úklid, WC TOI i veřejné, dopravní značení... 

Přínosy projektu

Věříme, že jsme především lidi potěšili a zase o kousek stmelili. Možnost aktivního setkávání bylo v této době klíčové. Zárověň věříme, že si každý mohl rozšířit své obzory v rozličných oblastech. V neposlední řadě jsme rádi, že jsme opět mohli prezentovat město Čáslav jako kulturní a aktivní místo pro život.

Financování projektu

Výše dotace 100 000,00 Kč
Vlastní zdroje 881 584,00 Kč
Celkové náklady 981 584,00 Kč
Podíl dotace 10,19%

Výběrové řízení

Strategický směr Lidské zdroje a venkov

Fotodokumentace

ANKETA - CO SI O PROJEKTU MYSLÍTE?