Nová mateřská škola v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého

Popis projektu

Mezi největší investice následujících let patří designově nevšedně navržená stavba nové mateřské školy, která obohatí infrastrukturu předškolního vzdělávání ve městě.

V dubnu 2022 proběhne výběrové řízení na dodavatele projektu a realizace.

Nová mateřská škola bude stát v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého, kde  v budoucnu  vyrostou další bytové domy. Její kapacita bude 75 dětí. Podle studie navržené architekty Black n' Arch, s.r.o., je na první pohled zřejmé, že se bude jednat o budovu v moderním kabátě. Celá stavba bude velmi zajímavě designově řešená. Plánovaná je energeticky úsporná budova se zatravněnou střechou, zahradou, originálně pojatým atriem, tělocvičnou a dalšími inovativními prvky. Design je inspirován chameleonem.

Realizace je v současnosti na úplném začátku. Během dubna proběhne výběrové řízení na dodavatele projektu a realizace.

Administrace výběru zhotovitele bude provedena formou otevřeného řízení.

Projekční práce potrvají zhruba 18 měsíců a následná výstavba 27 měsíců. Předpokládaná hodnota zakázky činí 65 mil. Kč bez DPH.

Odbor investic v současnosti monitoruje dotační výzvy.

Přínosy projektu

Architektonickým záměrem bylo vytvořit provozně moderní mateřskou školu s vlastní školní jídelnou.

Celá stavba reaguje především na současnou hranu svahu.

Umístěním stavby na tuto hranu získává objekt nedocenitelné výhledy do krajiny.

Koncepčně je celý návrh inspirován chameleonem, jehož vlastností je odrážení nálad a charakteru. K dosažení tohoto záměru byl návrh zastřešen zelenou střechou, zasazen do terénních vln a opláštěn fasádou v barvách duhy, která lehce odráží okolí. Dalším záměrem tohoto projektu bylo zapracovat do něj jistou míru hravosti, kterou získal rozdělím na jednotlivé pruhy, které jsou různě vysunuté, či zasunuté vůči již dříve zmiňované hraně svahu.

Díky tomuto zásahu se odkloníme od strohé přímé linie chodby a zavedeme zde pro návštěvníky MŠ hravou komunikaci, která bude “páteří“ celé školky.

Zhotovitel projektu

Zhotovitel studie Black n' Arch, s r.o.
https://www.blacknarch.cz/

Fotodokumentace

ANKETA - CO SI O PROJEKTU MYSLÍTE?