Pravidelné malování interiérů a částečná rekonstrukce na gynekologicko-porodnickém oddělení v čáslavské nemocnici

Popis projektu

V únoru 2022 proběhlo na gynekologickém oddělení v Městské nemocnici Čáslav pravidelné malování interiérů. Chod oddělení byl sice na několik dní přerušen, ale stálo to za to, protože se podařilo vytvořit útulné prostory.

Oddělení porodnice na malování svých interiérů a s ním spojenou i částečnou rekonstrukci oddělení, která proběhne tento rok, teprve čeká.

Budoucí maminky se mohou těšit nejen na novou výmalbu pokojů a společných prostor, ale také na zcela nový dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a předsíňkou, který vznikne rekonstrukcí stávajícího čtyřlůžkového pokoje.

Tento pokoj bude sloužit buď pro dvě maminky, nebo jako nadstandardní pokoj pro jednu maminku a rodinného příslušníka, který bude mít i možnost přespání.

Dále stavební úpravy řeší přestavbu stávající kuchyňky a součástí zmiňované rekonstrukce bude i modernizace koupelny příjmu a přípravny.

Rekonstrukce by měla být hrazena ze schválené dotace Integrovaného regionálního operačního programu - REACT.

Porodnického oddělení se pravděpodobně kvůli této rekonstrukci zavírat nebude, nemocnice by ráda zvládla přestavbu za provozu.

 

Přínosy projektu

Nemocniční prostředí může významným způsobem podporovat léčebné procesy a proto je důležité, aby se pacienti cítili během své hospitalizace co nejlépe.

Vzájemným propojením  barev, estetického dojmu, osvětlení, zeleně, ale i vstřícným přístupem a empatickým chováním zdravotníků tak dochází k uvolněnému a příjemnému prostředí.

Zároveň i pro lékařský tým je pozitivní klima na pracovišti důležité pro prevenci burn-out syndromu.

Fotodokumentace

ANKETA - CO SI O PROJEKTU MYSLÍTE?