Čáslavské slavnosti 2022

Popis projektu

Letošní grandiózní Čáslavské slavnosti proběhly v polovině září (17. 9. 2022).

 počasí spíše nepřálonáměstí Jana Žižky z Trocnova, kde se akce konala, bylo plné nadšených lidí.

Den si tak mohli užít jak poslechem živé hudby, tak prostřednictvím doprovodných programů.

K příjemným požitkům i prožitkům jistě přispěly rozličné stánky, které nabízely širokou paletu občerstvení včetně skvělých vín a dalších moků.

Hlavním lákadlem však byla malá a velká scéna, na které se postupně vystřídali umělci a kapely zvučných jmen. 

Hudební jeviště otevřela zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová. Doprovodnou kapelou jí byl BOOM!BAND Jiřího Dvořáka, kapela největších českých pěveckých hvězd, jako jsou Hana Zagorová, Helena Vondráčková, Daniel Hůlka nebo Jiří Korn.

Následoval Ing. Jan Pokorný, známý pod uměleckým jménem Pokáč, absolvent  FEL ČVUT, písničkář a textař, který je oblíbený pro texty na téma obyčejného života.

Operní pěvkyni, sopranistku Evu Urbanovou snad není třeba více představovat. Eva byla mimo jiné úspěšná na světových operních scénách a čáslavští posluchači měli jedinečnou příležitost obdivovat její skvostný hlas prostřednictvím hitů od kapel Scorpions, Nightwish, Nazareth, Billyho Idola, Queen nebo Andrey Bocelliho za doprovodu rockové formace Barock.

Kutnohorský rodák Petr Štolba (Pekař) studoval v Čáslavi střední odbornou školu pedagogickou, následně PdF UK. Poté působil jako učitel v mateřské škole Pohádka v Kutné Hoře. Hudba však byla silnější. Právě pop-folková formace s rockovou energií Pekař se v plné míře postarala o jeden z nejhezčích pohledů na hudebních akcích, kterým je roztančený dav pod pódiem. 

Čáslavský ZUŠ-BAND orchestr letos vystoupil v hlavním čase na velkém pódiu! Mladí muzikanti za to byli velmi šťastní. Výběr repertoáru byl přizpůsoben spíše do rockové polohy.

Večerní program vyvrcholil vystoupením kapely MIG 21 a metalovou legendou Arakain.

Moderátor večera Martin Císař zhodnotil letošní ročník jako skutečně velkolepý a podotkl, že co se týče obsazení, patří k těm úplně nejlepším.

LineUp:

Monika Absolonová – 13:15
Pokáč – 14:30
Eva Urbanová @BAROCK – 15:45
Pekař – 17:00
ZUŠ BAND orchestr – 18:15
TURBO – 19:30
MIG 21 – 20:45
Arakain – 22:00

 

Více na youtube: Čáslavské slavnosti 2022

Fotodokumentace

ANKETA - CO SI O PROJEKTU MYSLÍTE?